All for Joomla All for Webmasters

Ambasada Włoska w Warszawie przygotowuje wykaz specjalistów posiadających uprawnienia budowlane

„Szanowni Państwo,

Ambasada Włoska w Warszawie przygotowuje wykaz specjalistów posiadających uprawnienia budowlane – na szczeblu lokalnym i / lub krajowym - którzy mogliby wystawić Certyfikat Wykonania Prac za granicą (CEL).

Nowe przepisy, które weszły w życie w czerwcu 2012r., określają dokładne zasady kwalifikacji włoskich firm do wykonywania robót publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem certyfikacji prac wykonanych za granicą. Poza granicami Włoch, praktycznie na każdym kontynencie działa wiele wysoko wyspecjalizowanych włoskich firm budowlanych. Dlatego też taka dokumentacja odgrywa duże znaczenie dla tych firm i stanowi ważną wizytówkę oraz narzędzie kwalifikacyjne w przypadku udziału w przetargach i zamówieniach publicznych.

 

Nazwiska specjalistów posiadających uprawnienia budowlane zostaną umieszczone w specjalnej bazie danych, prowadzonej przez włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Rzymie a lokalnie przez Urzędy Konsularne, do których zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli się zwracać w celu otrzymania nazwisk specjalistów.

 

Szczegółowe informacje na temat przepisów, certyfikacji i wymogów dotyczących specjalistów są zawarte w załączonym dokumencie w j. polskim.

 

Informacje: Certyfikacja prac wykonanych za granica przez firmy włoskie

Wniosek: Wersja oryginalna, wersja polska.

 

Wszystkie osoby zainteresowane umieszczeniem w/w Bazie Danych proszone są o przekazanie załączonego wniosku, dokładnie wypełnionego, do Ambasady Włoskiej, która następnie dokona wpisu na listę.”

 

 

 

Początek strony