All for Joomla All for Webmasters

Projekt Wytycznych poszerzania jezdni o dodatkowe pasy ruchu w zależności od przewidywanego natężenia ruchu drogowego

Na zlecenie Departamentu Dróg Publicznych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Politechnika Gdańska, pod kierownictwem dr hab. inż. Kazimierza Jamroza, opracowała projekt „Wytycznych poszerzania jezdni o dodatkowe pasy ruchu w zależności od przewidywanego natężenia ruchu drogowego”.

W dniu 3 marca 2017 roku wchodzi  w życie znowelizowane brzmienie art.17 ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz.1440, z późn. zm.), zgodnie z którym minister właściwy ds. transportu będzie mógł wydawać, rozpowszechnić lub rekomendować wzorce i standardy dotyczące przygotowania inwestycji w zakresie dróg publicznych, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania  lub ochrony tych dróg. W związku z tym planowane jest rekomendowania ww. Wytycznych przez Ministra infrastruktury i Budownictwa.

DDP MIB zwraca się z prośba o przedstawienie uwag i opinii do projektu Wytycznych.

Prosimy o uwagi do 06 marca 2017roku na adres biura ŚlOIIB: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik

Ewa Dworska

Sekretarz Rady ŚlOIIB

Początek strony