All for Joomla All for Webmasters

Projekt rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie

imageInformujemy, że na stronie internetowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej został zamieszczony projekt rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie: http://sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=1576 przy rządowym projekcie ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych – 1576 część II.pdf .

 

 

Wiele uwag zgłaszanych dotychczas przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa zostało w tym projekcie uwzględnionych, m.in.:

- wprowadzono możliwość nadzorowania praktyki zawodowej przez osoby legitymujące się uprawnieniami w ograniczonym zakresie,

- wprowadzono możliwość zaliczania praktyki objętej programem studiów,

- wprowadzono możliwość kwalifikacji kształcenia z uwzględnieniem suplementu do dyplomu,

- zrezygnowano w uprawnieniach architektonicznych do projektowania w ograniczonym zakresie z ograniczenia tych uprawnień do „zabudowy zagrodowej”.

Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. uwag co do treści przedmiotowego projektu, które zostaną w imieniu naszego samorządu przesłane do ustawodawcy.

Rada Śląskiej Okręgowej
Izby Inżynierów Budownictwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Początek strony