All for Joomla All for Webmasters

X Międzynarodowe Zawody Pływackie "Masters" 18-19.10.2019

X Międzynarodowe Zawody Pływackie "Masters"

zorganizowane przez Mazowiecką OIIB w dniach 18-19.10.2019    

 

Jubileuszowe zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Mazowieckiej OIIB, organizowane od dziewięciu lat przez Placówkę Terenową Mazowieckiej OIIB w Ostrołęce odbyły się tradycyjnie na pływalni MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej. Zawody cieszą się od lat niesłabnącym powodzeniem, dzięki dobrej organizacji i miłej sportowej atmosferze. Zmagania pływaków można na bieżąco obserwować w Internecie, a dodatkowo transmisję jubileuszowych zawodów przygotowała Telewizja Regionalna TVP3 Warszawa. W tym roku na zawody zgłosiło się 95 zawodników, ostatecznie udział wzięło 69 osób. W zawodach uczestniczyli członkowie okręgowych izb inżynierów budownictwa z różnych stron Polski i zaproszeni przez organizatorów zawodnicy z partnerskich organizacji z kraju i zagranicy. W sumie wystartowało kilkanaście drużyn - głównie z Polski i tradycyjnie drużyna członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich na Litwie oraz po raz drugi drużyna z Mińska na Białorusi. Zgodnie z regulaminem każdy z zawodników mógł wybrać dwie spośród sześciu konkurencji indywidualnych: 25 m lub 50 m stylem dowolnym, klasycznym lub grzbietowym oraz – w przypadku liczniejszej drużyny – stworzyć dodatkowo w 1 - 4 sztafet 4 x 25 m.

Śląską OIIB reprezentowała 6-osobowa drużyna (z powodu niedyspozycji zdrowotnych nie dojechały 2 zgłoszone osoby). Poszczególni zawodnicy w wybranych przez siebie konkurencjach wywalczyli medale i punktowane miejsca w swoich grupach wiekowych, liczące się w klasyfikacji drużynowej. Sylwia Jarka zdobyła 2 złote medale stylem dowolnym (25 i 50 m), Maria Świerczyńska 2 złote stylem dowolnym (25 i 50 m), Włodzimierz Bosowski 2 srebrne stylem grzbietowym (25 i 50 m), Wiesław Kornicki 2 złote stylem dowolnym (25 i 50 m), Tomasz Bosowski brązowy stylem dowolnym (50 m). Były też podwójnie punktowane medale: złoty medal sztafety męskiej (G.Bojanowski, T.Bosowski, W.Bosowski i W.Kornicki) i srebrny - sztafety mix (S.Jarka, M.Świerczyńska, W.Bosowski, W.Kornicki); ponadto punkty zdobyli za uzyskanie bardzo dobrych czasów Grzegorz Bojanowski (4 miejsce 25 m stylem klasycznym i 5 miejsce 50 m stylem klasycznym) i T.Bosowski (4 miejsce 25 m stylem dowolnym). Drużyna Śląskiej OIIB wywalczyła 4 miejsce zdobywając 209 punktów, za drużynami z Wielkopolskiej OIIB (340 p. i Puchar Przewodniczącego MOIIB), Mazowieckiej OIIB (229 p.) i Podkarpackiej OIIB (214 p.). Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, laureaci 3 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach medale i dyplomy, a 3 zwycięskie drużyny – puchary. Sportowa rywalizacja odbywała się przy profesjonalnej obsłudze, w serdecznej, koleżeńskiej atmosferze.

 

Drużyna ŚlOIIB

W przeddzień zawodów organizatorzy przygotowali dla zawodników szkolenie techniczne i spotkanie integracyjne w miejscu zakwaterowania w „Dworku nad Stawem” k. Ostrowi Mazowieckiej.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Początek strony