All for Joomla All for Webmasters

XII OTWARTE ZAWODY NARCIARSKIE ŚlOIIB - SLALOM - GIGANT - 3.02.2019 r. - WYNIKI

Zawody narciarskie ŚlOIIB w slalomie gigancie w dniu 03.02.2019r. Szczyrk-Doliny

XII zawody narciarskie Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

W niedzielę 3 lutego 2019 odbyły się w Szczyrku kolejne zawody narciarskie ŚlOIIB w kategorii SLALOM GIGANT, zorganizowane przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Bielsku-Białej dla członków samorządu zawodowego inżynierów budownictwa i ich rodzin.

Również w tym roku zima nie szczędziła niespodzianek. Po obfitych opadach śniegu w tygodniach poprzedzających zawody, nagle - na 2 dni przed ogłoszonym terminem - nastąpiło gwałtowne ocieplenie. W przeddzień zawodów w Szczyrku unieruchomione były wszystkie wyciągi krzesełkowe    z powodu silnego wiatru, na domiar złego prognozy zapowiadały deszcze. Na szczęście dosyć gruba pokrywa śniegu wytrzymała ocieplenie i zawody odbyły się zgodnie z planem.

Oprócz członków ŚlOIIB i ich rodzin, w zawodach uczestniczyła 11-osobowa reprezentacja Mazowieckiej OIIB i 3-osobowa Małopolskiej OIIB. Dla osób które przyjechały wcześniej i korzystały    z noclegu w Szczyrku koledzy z Placówki Terenowej ŚlOIIB w Bielsku-Białej - opiekun placówki Józef Kluska i Janusza Kozula - przygotowali w „Orlim Gnieździe” koleżeńskie spotkanie. Uczestniczył w nim także przewodniczący Rady Śląskiej OIIB Roman Karwowski, przewodniczący Rady Małopolskiej OIIB Mirosław Boryczko, członek reprezentacji z Małopolski, i zastępca przewodniczącego Rady Mazowieckiej OIIB Radosław Cichocki, członek reprezentacji z Mazowsza.

Zawody narciarskie znajdują się od 2006 roku w kalendarzu imprez sportowych organizowanych przez ŚlOIIB. Od lat mają swoich sympatyków i prawie stałych uczestników, którzy podkreślają bardzo dobrą organizację, a w szczególności wspaniałą atmosferę przyjaznej rywalizacji. Te opnie podzielają również zawodnicy z innych okręgowych izb – bowiem od kilu lat zawody narciarskie ŚlOIIB są imprezą otwartą i mogą w nich uczestniczyć członkowie samorządu zawodowego inżynierów budownictwa z całego kraju. W niedzielę na Skrzycznem stanęło na starcie 69 osób, dorosłych i dzieci, spośród zgłoszonych wcześniej ponad 100 osób. Zawodnicy musieli pokonać około 20 bramek rozstawionych na dolnym odcinku czarnej trasy FIS zwanej „Dolinami”.

Tradycyjnie nad przebiegiem zjazdów czuwali zawodowi sędziowie, czas mierzono elektronicznie,         a wszystkich zawodników w trakcie przejazdów uwiecznił fotograf. Uczestnicy slalomu startowali       w 6 kategoriach: kat. 0 - Dzieci do 12 lat, 1 - Młodzież 13-18 lat, 2 - Kobiety, 3 - Mężczyźni do 45 lat,    4 - Mężczyźni 46-65 lat, 5 - Mężczyźni powyżej 65 lat. Odbyły się 2 przejazdy, a ostateczną klasyfikację ustalono w oparciu o lepszy czas przejazdu. Spośród dorosłych uczestników miejsce „na podium” mogły zająć tylko osoby będące członkami okręgowych izb. Zakończenie imprezy nastąpiło przy „Barze u Józka”, w którym wszyscy zawodnicy otrzymali gorący posiłek. Pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez ŚlOIIB i sponsorów wręczali zwycięzcom Józef Kluska i Janusz Kozula. Wszystkie uczestniczące w zawodach dzieci nagrodzono słodyczami i medalami, zwycięzcy otrzymali również dyplomy i puchary. Józef Kluska i Janusz Kozula podziękowali w imieniu organizatorów uczestnikom oraz obsłudze i zaprosili na kolejne zawody za rok.

 

Wyniki:

Kategoria dzieci:

1 miejsce - Rakszawski Aleks
2 miejsce – Martyna Kozieł
3 miejsce – Maria Anczakowska

Kategoria młodzież:

1 miejsce – Bartosz Kuszka
2 miejsce – Karol Żyrek
3 miejsce – Tymoteusz Baron

Kategoria kobiet:

1 miejsce – Ewa Szolc – ŚlOIIB
2 miejsce – Małgorzata Boryczko – Małopolska OIIB
3 miejsce – Maria Świerczyńska – ŚlOIIB

Kategoria mężczyzn pow. 65 lat:

1 miejsce – Zygmunt Binda – ŚlOIIB
2 miejsce – Edward Nowak – ŚlOIIB
3 miejsce – Leszek Gamracy – ŚlOIIB

Kategoria mężczyzn 46-65 lat:

1 miejsce – Wojciech Antoń – ŚlOIIB
2 miejsce – Jacek Rakszawski – ŚlOIIB
3 miejsce – Grzegorz Budziński– ŚlOIIB

Kategoria mężczyzn do 45 lat:

1 miejsce – Damian Siwek – ŚlOIIB
2 miejsce – Adam Kaczmarek – ŚlOIIB
3 miejsce – Tomasz Żyrek – ŚlOIIB

Nagrody zostały wręczane wspólnie z przewodniczącym MIIB panem Mirosławem Boryczko

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Początek strony